Паркетна чи інженерна дошка: що вибрати?

Інженерна дошка, як і паркетна, відрізняється схожістю по структурі. Ці два види підлогових покриттів мають неповторне природне забарвлення, екологічність і стабільність - створюються з натуральної деревини. Кожен з цих видів підлогових покриттів має свої особливості, недоліки та переваги.

Що краще вибрати у тому чи іншому випадку, допоможуть розібратися фахівці «Світ Паркету» Україна, порівнюючи ці два види матеріалів.

Чим відрізняється паркетна від інженерної дошки?

Для тих, кого цікавить, чим відрізняється паркетна дошка від інженерної дошки, важливо вивчити основні поняття та особливість кожного з цих видів.

Інженерна дошка, як і паркетний багатошаровий матеріал відрізняється активним попитом і популярністю. Під поняття інженерної дошки підходять будь-які види покриттів для підлоги, що складаються з більш ніж одного шару. Сучасна інженерна дошка – це двошарове покриття для підлоги, яке складається зі шпону цінних порід дерева і паркетної фанери.

Паркетна дошка замкова також є багатошаровим матеріалом, який у класичному варіанті виробляється з натуральної деревини цінних і хвойних порід.

Паркетна дошка односмугова в класичному варіанті є тришаровим покриттям для підлоги при тому як інженерна дошка - двошарова. У паркетній дошці середній шар складається з масиву сосни, з якої нарізається замок. В основному, монтаж паркетної дошки здійснюється плаваючим способом при тому, як інженерна дошка укладається на клей, як і паркет французька ялинка або масивна дошка - на основу. При цьому основа повинна бути максимально щільною, рівною сухою і чистою.

 

Паркетна дошка або інженерна дошка: що вибрати, магазин Світ Паркету у Києві

В якому разі і що краще: паркетна чи інженерна дошка?

На питання, що краще паркетна дошка або інженерна однозначної відповіді не знайти. У виборі підлогового покриття важливо також враховувати особливості кожного з цих видів:

- По міцності інженерна дошка дуб лідирує, хоч і товщина класичної паркетної дошки виявляється більшою.

- Догляд за двома видами покриття потребує застосування спеціальних засобів, дефекти може приховати періодична реставрація.

- За вартістю хороша паркетна та інженерна дошка – ціна за м2 не поступається паркету англійська ялинка та іншим видам масиву без покриття. При цьому багатошарові покриття є більш стабільними, чудово переносять температурно-вологісні зміни.

- Обидва види покриття можуть мати різні розміри, причому більш натурально в інтер'єрі виглядає саме тришарова паркетна дошка.

- Технологія та складність укладання інженерної дошки часто збільшує вартість покриття, при тому, як паркетну дошку можна укласти самостійно.

- Якщо планується тепла підлога, найкращими в цьому випадку є двошарова паркетна дошка горіх, ясен і ламінат.

Де продається якісна паркетна та інженерна дошка?

Якщо обрана якісна паркетна та інженерна дошка, при цьому виконано укладання покриття за всіма правилами, покриття обов'язково повністю виправдає вкладення, тривалий час зберігаючи свою красу та практичність.

Вибрати паркетну дошку від найкращих європейських брендів завжди можна в асортименті компанії «Світ Паркету». На сайті можна вивчити не лише фото тієї чи іншої моделі, а й рейтинг виробників. В асортименті пропонується виключно хороша паркетна дошка від виробника за найприйнятнішою ціною.