Що таке вінілові покриття для підлоги

Вінілове покриття – матеріал, про який Ви точно щось чули. До його ключових особливостей відноситься багатошаровість, довговічність та безпека для навколишнього середовища.

Якщо Ви шукаєте унікальне покриття для будинку/квартири і віддаєте перевагу інноваційним рішенням, ця стаття для Вас. У ній ми розповімо про особливості вінілової плитки, характеристики та про те, як виконуються монтажні роботи.

У чому різниця вінілу та ламінату?

Можна сказати, що обидва види підлогових покриттів мають хороші властивості. Це сучасні матеріали, що виготовляються із застосуванням передового обладнання та якісної сировини. Ламінат і вініл мають багато спільного, тому що покриття для підлоги відрізняються універсальністю, міцністю і доступною ціною. Різниця між такими покриттями полягає в особливостях виробництва.

Ламінат виготовляється з деревноволокнистих плит, а як верхній шар використовується зносостійка плівка, що одночасно виконує захисну та декоративну функцію. Ламінат класифікують за ступенем стійкості до механічних пошкоджень і укладають у житлових приміщеннях або приміщеннях з інтенсивним навантаженням.

ПВХ плитка - багатошарове покриття, що виготовляється на основі полімерів. У процесі виробництва використовуються компоненти, що надають покриттю поліпшені властивості міцності. Одним із шарів є малюнок: імітація натуральної деревини або каменю.

При цьому забезпечується чіткість та однорідність малюнка. Верхній шар вінілової плитки прозорий. Його призначення - захист від ультрафіолетових променів, від механічних пошкоджень, від негативного впливу миючих засобів.

 

Що таке вінілові покриття для підлоги?

 

Що постелити на підлогу: вініл чи ламінат

В принципі, це індивідуальне питання, тому що покупці мають власні переваги. Можна купити вінілову підлогу або ламінат і створити в будинку, квартирі затишну атмосферу. Обидва варіанти для цього чудово підходять, але є один важливий момент.

Для приміщень із високою вологістю більше підходить ПВХ плитка. Вологостійкість – перевага, що заслуговує на окрему увагу. Вінілове покриття не боїться вологи, завдяки чому його часто укладають у ванній кімнаті.

Плюси та мінуси вінілової статі

Чим такий варіант відрізняється від багатьох інших, які представлені на ринку?

Переваги вінілового покриття:

- естетичність - дизайнери розробляють різні декори, завдяки чому покупці підбирають відповідні варіанти;

- довговічність - термін служби матеріалу досягає 15 років. Важливою умовою є дотримання норм експлуатації та догляду;

- ремонтопридатність – пошкоджену плитку можна замінити, причому без особливих труднощів;

- зручність укладання - навіть якщо є важкодоступні місця, плитка легко укладається на малюнку;

- практичність - мають на увазі безшумність і антиковзкі властивості. У приміщеннях створюється комфортабельна обстановка, тому що при ходьбі немає сторонніх звуків. На плитці складно послизнутися.

Вінілова плитка від провідних виробників Arbiton, Quick-Step, Grabo практично не має недоліків. Матеріал досить еластичний, тому потрібна ретельна підготовка основи. Потрібно усунути всі нерівності, щоб у майбутньому вони не виявилися.

Як доглядати за вініловим покриттям

Необтяжливий догляд – перевага вінілової статі, завдяки якій прибирання значно полегшується. Дотримуйтесь простих рекомендацій, щоб підтримувати зовнішній вигляд підлогового покриття та продовжити термін служби. Догляд за вінілом полягає у використанні пилососа з м'якою насадкою або вологою ганчіркою.

Щоб покриття не зіпсувалося, не можна застосовувати миючі засоби з абразивними компонентами. Щоб уникнути пошкоджень, по вінілової плитці не можна пересувати важкі меблі, які можуть подряпати покриття. Якщо на поверхні видно забруднення, використовується м'яка губка та нейтральний миючий засіб. Губка добре віджимається, щоб на підлогу не потрапила вода у великій кількості.

Чи можна використовувати вініл на теплу підлогу

Сумісність із системою підігріву – важливий момент, про який слід розповісти докладніше. Хочемо відзначити, що підлога з підігрівом поєднується з більшістю підлогових покриттів. Вініловий ламінат відноситься до їх числа. При підвищенні температури не погіршуються експлуатаційні властивості покриття для підлоги, в повітря не виділяються небезпечні речовини.

З цієї причини можна укладати вінілову плитку не тільки в офісних приміщеннях, медичних закладах, але і в будинках, квартирах. Ви можете скористатися цією перевагою, вибрати красиве покриття для підлоги і укласти його за допомогою майстрів у коридорі або в іншому приміщенні.

Типи вінілових підлог

Які покриття для підлоги пропонують виробники і чим відрізняються різні види вінілової плитки? Головна відмінність – особливості виробництва. Залежно від такого параметра існує два види вінілової плитки: LVT і SPC.

Розкажемо про кожен вид матеріалу:

- LVT – покриття для підлоги високої якості, що виготовляється із застосуванням пластифікаторів і різних добавок. До плюсів вінілової плитки відноситься зносостійкість, зовнішня привабливість та тривалий термін служби. Це еластичний матеріал, який має великий попит і набирає популярності;

- SPC – покриття для підлоги, схоже на ламінат. У ньому передбачається жорстка основа, завдяки якій забезпечуються високі експлуатаційні властивості. Переваги такого виду матеріалу – простота монтажу, стійкість до деформацій та інших негативних факторів. Покриття для підлоги не вимагає особливого догляду, використовується за призначенням протягом багатьох років і доповнює інтер'єр.

Монтаж вінілового покриття для підлоги майстрами Світ Паркету

З характеристиками та особливостями інноваційного матеріалу розібралися, тепер трохи розповімо про монтаж. Це непростий процес, який краще довірити професіоналам. Вінілове покриття підлоги укладається декількома способами. Серед них можна вибрати оптимальний варіант. Чому віддати перевагу залежить від побажань замовників і від того, що краще підходить. Можна укладати плитку на підкладку або клей.

Як все відбувається насправді? Спочатку готується основа. Головне правило – основа має бути рівною, чистою та знеспиленою. Додатково на поверхню наноситься ґрунтовка. Якщо невеликі нерівності, використовується спеціальна підкладка. При застосуванні такого матеріалу усуваються дефекти та підвищується шумоізоляція. Коли основа підготовлена, але підлогу по черзі укладаються окремі елементи. Майстри виконують все якісно, ​​не поспішаючи та з дотриманням технології. Коли роботу виконано, забезпечується вивіз сміття.

Світ Паркету в Києві – компанія, що пропонує не тільки послуги майстрів, але й плитку ПВХ від перевірених виробників. На продукцію надається гарантія. У колекції багато цікавих рішень: бетон, дуб Медиччі, сосна Ранковий туман, чорний сланець, каштан Вінтаж. Вибирайте декор, виходячи з особливостей навколишнього оточення та від побажань.