Ламінат та паркетна дошка: порівняння

Вибираючи покриття для підлоги, багато хто не знає, в чому полягає різниця між ламінатом і паркетною дошкою. Обидва варіанти варті уваги, тому що матеріали мають гарні експлуатаційні властивості і гармонійно вписуються в інтер'єр. Між ними є певні відмінності, про які ми розповімо докладніше.

Паркетна дошка чи ламінат - що краще вибрати?

Якщо ви зіткнулися зі складним вибором, уважно прочитайте статтю. І красива паркетна дошка, і ламінат мають великий попит. Це сучасні матеріали, які використовуються при облаштуванні житлових приміщень та комерційних об'єктів. Для них характерна практичність та оригінальність. Поціновувачам натуральних підлогових покриттів найкраще підходить паркет. Якщо потрібний недорогий варіант, можна віддати перевагу ламінату.

Що таке паркетна дошка?

Це популярний матеріал, що має презентабельність і тривалий термін служби. Паркетна дошка є дерев'яним покриттям для підлоги, в якому не містяться небезпечні компоненти. Це багатошарова конструкція, що складається з твердої основи та верхнього робочого шару.

Виготовлення паркетної дошки – складний процес, у якому є свої нюанси. Матеріал створюється методом склеювання різних шарів дерев'яних планок, які розміщуються перпендикулярно один до одного. Завдяки такій особливості покращуються характеристики міцності. Також важливо те, що поверхня додатково обробляється олією або лаком. Таким чином продовжується період експлуатації покриття для підлоги.

 

Ламінат та паркетна дошка: порівняння, купити в Києві

Плюси та мінуси паркету

До переваг паркету належить:

- довговічність – забезпечуються добрі технічні характеристики. Вага 1 м2 становить близько 13 кг. Матеріал не піддається деформації та відрізняється стійкістю до подряпин;

- екологічність – можна використовувати у житлових приміщеннях, де сплять і працюють люди;

- простота укладання – для з'єднання окремих елементів передбачений «шип-паз», використовується клей. Монтаж не займає багато часу.

Головним недоліком такого рішення є чутливість до вологи. Вода на покритті для підлоги призводить до небажаних наслідків. Матеріал не рекомендується укладати в приміщеннях, де є висока вологість.

Що таке ламінат?

Це матеріал, який добре зарекомендував себе. Його по праву називають універсальним покриттям для підлоги, придатним для облаштування громадських, житлових, комерційних приміщень. Матеріал виготовляється з деревоволокнистих плит. Як декоративний шар використовується плівка, що надає підлоговому покриттю оригінальний зовнішній вигляд.

Якщо Ви вирішили обрати ламінат, зверніть увагу на клас зносостійкості. За таким параметром товари класифікуються за різними видами. Для дитячої кімнати та для кухні підходить 32 клас. Для приміщень із високою прохідністю потрібен інший варіант. Це ламінат 33 класу, що витримує велике навантаження і відрізняється підвищеною стійкістю до зношування.

Плюси та мінуси ламінату

Магазин ламінату пропонує вироби, що мають високу якість і доступну вартість. До плюсів покриття для підлоги відноситься:

- стійкість до механічних пошкоджень - ламінат використовується за призначенням довгий час, не змінюючи початкові показники;

- естетична привабливість – імітується текстура деревини. Можна вибрати різний декор: дуб, ясен, мербау;

- простий догляд – складнощі не виникають. Спеціальні засоби не потрібні.

Що стосується недоліків, вони полягають у слабкій шумоізоляції та боязні вологи.

Чому віддати перевагу: ламінат чи паркетна дошка?

Все залежить від бюджету та від особистих переваг. Ціна паркетної дошки та ламінату суттєво відрізняється. Другий варіант дешевше.

Як вибрати найкраще рішення? Звертайте увагу на термін експлуатації, на вибагливість до зовнішніх умов, на товщину. У магазині продаються покриття для підлоги відомих фірм: Quick-Step, Rooms, ArcoBaleno, Baltic Wood, Weitzer Parkett. Під такими брендами випускаються вироби, що відрізняються довговічністю та красою.

Монтаж паркетної дошки та ламінату – довіртеся фахівцям!

Купити паркетну дошку та ламінат у Києві – не проблема. Ми пропонуємо якісні вироби та постійно поповнюємо колекцію. У разі співпраці з нами передбачається гарантія на монтаж 35 років.

Перегляньте каталог паркетної дошки та ламінату, а потім здійсніть покупку на сайті в Україні! В інтернет-магазині «Світ Паркету» представлено продукцію, яка відповідає стандартам. Ви можете замовити монтаж покриття «під ключ». Майстри виконують роботу з усією відповідальністю!