Як відреставрувати паркетну дошку та паркет своїми руками

Якщо монтаж паркетної дошки реальний своїми руками, чи можна зробити самостійно реставрацію паркетної підлоги? Реставрація підлогових покриттів ґрунтується на ряді чітко визначених дій, які необхідно виконувати правильно із застосуванням спеціалізованого обладнання.

У цій статті фахівці компанії «Світ Паркету» розкажуть не тільки як здійснюється укладання паркету, а й які існують можливості та ризики самостійного оновлення паркетної підлоги.

Реставрація паркетної дошки та паркету: особливості

Наскільки буде складна реставрація паркетної дошки та паркету залежить від того, який ступінь пошкодження підлогового покриття.

У разі незначних подряпин та потертостей ремонт паркету не займе багато часу. У деяких випадках реставрація може уникнути застосування спеціалізованого устаткування.

Якщо масивна дошка або паркетна підлога в хорошому стані, і ви хочете лише освіжити її зовнішній вигляд, та ще добитися такого ж декоративного ефекту, як і раніше, то досить його ретельно матувати дрібнозернистим наждачним папером. Після ретельного знепилення та миття паркет готовий до повторного покриття.

Щоб захисний шар відрізнявся надійністю, наші фахівці використовують німецький паркетний лак Loba, який забезпечує надійність покриття та чудово доповнює натуральну підлогу декоративно.

 

Як відреставрувати паркетну дошку та паркет своїми руками, магазин Світ Паркету у Києві

Чим ще може допомогти наш магазин «Світ Паркету» у Києві?

Однак, якщо на паркеті багато подряпин, пошкоджень та тріщин, ремонт дерев'яної підлоги неможливий без застосування спеціальних клейових складів та необхідного обладнання.

При заміні пошкодженого паркету важливо використовувати якісний клейовий склад. Серед величезного асортименту рішень варто виділити паркетний клей Stauf. Купити клей виробництва даного відомого та надійного бренду пропонує наш магазин «Світ Паркету» за найдемократичнішою ціною.

Однак, якщо на паркеті багато подряпин та тріщин, не обійтися без додаткових обробок, у тому числі знадобиться шліфування. Звичайно, шліфувати паркет можна своїми руками. Але в цьому випадку ви несете тільки витрати з оренди обладнання, часу та купівлі абразивних дисків.

Полірування паркету професіоналами компанії «Світ Паркету» також є гарним рішенням, оскільки це гарантія відмінного ефекту та бездоганна якість виконання. Варто розуміти, що послуги під ключ, які ми надаємо, значно заощаджують вам час та полегшують життя, здійснюються без шуму та пилу.

Як оновити паркетну дошку без шліфування?

Чи можливо і як поновити паркетну дошку без шліфування? Це питання може бути особливо актуальним, оскільки багатошарове покриття має обмежений ресурс для відновлення декоративних якостей.

Відновити багатошаровий паркет можливо, для цього необхідно:

- Спочатку спробуйте видалити з поверхні дерева попереднє покриття за допомогою крупнозернистого паперу.

- Потім, щоб реставрувати паркетну дошку та паркет, змініть крупнозернистий абразив на папір з дрібнішою зернистістю.

- При цьому варто акуратно, але ретельно загладжувати подряпини та дрібні пошкодження. Якщо деревина Дуб, Ясен, Горіх, Клен, вам необхідно буде попрацювати, оскільки ці породи більш щільні за структурою.

- Після зняття лакового шару видаліть з паркету пил і відремонтуйте більші пошкодження, які не вдалося вирівняти під час шліфування.

- Заповніть порожнечі спеціальною шпаклівкою по відтінку, що збігається з природним кольором дерева.

- Паркет бажано максимально очистити, позбавляючись частинок пилу.

- Після цього ви можете приступати вже до нанесення захисного шару.

Як варто доглядати натуральну дерев'яну підлогу після реставрації?

Як після укладання, так і реставрації, важливо знати, як варто доглядати дерев'яну підлогу. Дотримуючись рекомендацій, ви зможете ще довго не думати про оновлення підлогового покриття.

Ретельно пропилососьте і вимийте підлогу за допомогою спеціальних засобів, які дозволять також вберегти цілісність верхнього шару та його бездоганний зовнішній вигляд. Вологе прибирання має здійснюватися за допомогою добре віджатої спеціальної губки або ганчірки.

Засоби для догляду потрібно наносити рівномірно і акуратно до висихання. Придбати їх можна також в асортименті інтернет-магазину «Світ Паркету» або завітавши до філії в Києві.