Що краще для покриття паркету: лак чи олія?

З питанням, чим покрити паркет – олія чи лак для підлоги стикається кожен покупець. Що краще вибрати паркетний лак на водній основі чи масло-віск? На ці питання ви зможете сьогодні отримати відповіді від фахівців компанії «Світ паркету», які мають колосальний досвід у реалізації сучасних та високоякісних підлогових покриттів та паркетної хімії. Завдяки цій публікації ви зможете дізнатися, в чому різниця між цими видами фінішних покриттів і як вибрати для себе оптимальне рішення.

Що краще для паркету – лак чи олія?

На питання: що краще – лак чи олія, кожен вирішує самостійно. Для цього необхідно вивчити переваги, сферу застосування, а також недоліки кожного з існуючих варіантів.

Покриття паркетної дошки олією має такі особливості:

- Екологічність. Такого плану паркетна хімія є повністю натуральною, не містить синтетичних добавок та шкідливих речовин.

- Олія проникає у структуру деревини.

- Дерево має властивість дихати. Нанесена олія на паркетну дошку дозволяє натуральному дереву приймати та віддавати вологу з повітря.

- Ремонтопридатність, якщо використовується олія з твердим воском та мінімальні пошкодження верхнього шару.

Паркетний лак, як двокомпонентний, так і інші види має ті ж переваги, що й олія-віск, при цьому не проникає в структуру деревини, утворює на поверхні захисну плівку.

 

Лак або олія, чим покривають паркет, паркетну дошку

Догляд за паркетною дошкою покритою олією

Догляд за паркетною дошкою під олією потребує регулярного застосування спеціалізованих засобів. Використання спеціального миючого концентрату дозволить ефективно видалити незначні забруднення, здійснює додаткове просочування деревини, тим самим запобігаючи її висиханню.

Агресивні засоби для чищення в даному випадку не варто застосовувати, оскільки вони руйнують захисне покриття, навіть якщо використовувалась олія підвищеної твердості.

Як доглядати за паркетом покритим лаком?

Лакове покриття є актуальним у закритих приміщеннях, у яких невеликий рівень вологості та немає прямого контакту з водою. Задаючись питанням як доглядати за паркетною підлогою, яка покрита лаком слід врахувати, що в цьому випадку не потрібне регулярне застосування спеціальних засобів догляду. Для паркетної підлоги під лаком достатньо зробити сухе і раз на тиждень вологе прибирання. При цьому, якщо періодично використовувати РН-нейтральний німецький очищувач виробництва LOBA, це значно підвищить термін експлуатації лакового шару.

Також варто розуміти, що зносостійкість укладеного матеріалу залежить безпосередньо від товщини шару фінішного лакового покриття. Також і від того наскільки правильно підібраний лак до тієї чи іншої породи деревини.

Щоб зрозуміти який найкращий паркетний лак, необхідно вивчити його основні види:

- Акриловий лак – немає розчинників у складі.

- Поліуретановий відрізняється гідними показниками адгезії.

- На водяній основі - без запаху.

За ступенем відображення лак може бути:

- Білий.

- Глянсовий.

- Матовий.

Також варто розуміти, що лакування паркету є досить складним та відповідальним процесом. Але якщо його зробити правильно, лакове покриття може прослужити близько десяти років.

Чим покрити паркетну підлогу та що врахувати у виборі фінішного покриття?

Якщо ви ще не визначилися чим покрити паркетну підлогу - олією або лаком, важливо врахувати наступні особливості приміщення та укладеної паркетної підлоги.

Фінішне масляне покриття є актуальним у таких випадках:

- Якщо паркет створений із екзотичних порід, структура яких насичена природними оліями. Але при цьому ви хочете створити захисний шар, в даному випадку краще використовувати для покриття олію-віск.

- Коли у приміщенні спостерігаються значні температурні перепади.

- При монтажі системи теплої підлоги.

- Якщо необхідно зробити колір натуральної деревини більш насиченим.

Лакове покриття паркетної підлоги є актуальним у таких ситуаціях:

- Якщо у вас немає бажання постійно доглядати підлогу і періодично її оновлювати.

- Якщо потрібно регулярне вологе прибирання.

- Коли необхідно посилити ефект ковзання та надійно захистити підлогу від інтенсивної прохідності.

Компанія «Світ паркету» Київ пропонує купити паркетну хімію від виробників зі світовим ім'ям за найвигіднішими цінами. Продукція виробництва LOBA відрізняється ефективністю та економністю у використанні, завдяки чому абсолютно виправдовує свою вартість та може забезпечити надійний захист паркету.