Брашована дошка - що це таке?

Брашована паркетна дошка — одна з найпопулярніших тенденцій у виробництві паркету за останні кілька років. Всі люблять природну красу дерева та його текстуру під старовину.

Що таке брашоване дерево?

Брашована підлога — підлога з твердої деревини, яку штучно зістарили за допомогою металевої щітки. Це техніка обробки, при якій дерев'яні дошки вискоблюють дротяною щіткою з жорсткою щетиною, створюючи пошарпані поверхні.

Легка обробка може допомогти поліпшити текстуру деревини та створити ще більше індивідуальності. Коли деревина чиститься щіткою, чітко видно кільця зростання та прожилки. В результаті виходить рельєфна підлога з класичним красивим зістареним виглядом.

Якщо ви торкнетеся дерева рукою, готова підлога буде більш грубою на дотик, ніж звичайна гладка поверхня, але більш комфортною та природньою.

Зістарена паркетна дошка та масив — вибір деревини

Брашування дошки зазвичай виконується на деревині більш високого рівня за шкалою твердості Янка, а також де є виразна текстура масиву.

Найкращі породи дерева для такої обробки — масивна дошка дуб, ясен, горіх, венге, модрина, гікорі. Брашування не застосовується до буку, клену, вільхи, тику, берези та вишні.

Брашована паркетна дошка дуб — переваги

- Така підлога зазвичай служить довше і вимагає меншого догляду (наприклад, шліфування та повторної обробки).

- Додана текстура має тенденцію маскувати загальний знос (наприклад, подряпини та сліди від меблів), що в кінцевому підсумку призводить до того, що ваша підлога довше зберігає свій первинний зовнішній вигляд.

- Масивна дошка дуб браш виглядає вельми солідно, презентабельно та розкішно. Лакований паркет не створює такого ефекту.

Однак важливо розуміти, що регулярне прибирання паркетної дошки з брашуванням може бути трохи складнішим. Фактурна обробка, природно, буде збирати більше сміття, яке неможливо видалити, просто протерши його. Для досягнення найкращих результатів вам потрібно використовувати швабру з мікроволокна, яка може нахилятися під різними кутами, щоб витягнути бруд назовні. Пилосос з м'якою щетиною часто рекомендується для видалення сміття перед вологим прибиранням.

Якщо ви роздумуєте про те, яку купити паркетну дошку, і просто не впевнені, чи підходить вам брашованний тип обробки, відвідайте шоу-руми Світ Паркету в Києві, щоб ознайомитися з різними зразками.